Humanet a e Human patria medzi najlepšie slovenské cloudové riešenia

Spoločnosť HOUR, spol. s r.o. sa stala dvojnásobným víťazom na tradičnom oceňovaní cloudových riešení EuroCloud Slovakia Award 2016. Podarilo sa jej tak nielen obhájiť, ale dokonca zduplikovať minuloročný úspech. Dňa 14. 6. 2016 sa konal v Bratislave, na univerzitnej pôde, ďalší ročník tradičnej výročnej konferencie EuroCloud Slovakia Day 2016. Mottom tohtoročnej konferencie bolo "Trust in Cloud - Dôverujete cloudu?". Organizátori pripravili zaujímavý program, kde sa okrem domácich rečníkov objavilo aj viacero zahraničných hostí, ktorí priblížili vnímanie a postoj ku cloudovým riešeniam v ich krajinách, diskutovalo sa o bezpečnosti, rizikách, ale i prínosoch týchto riešení v „oblakoch“.

Výhody riešenia v oblasti HR pre komplexné spracovanie personalistiky, miezd a riadenie ľudských zdrojov v cloude, priblížil zástupca spoločnosti HOUR, Roman Dufek, a to prezentáciou systému Humanet. Ide o online ekonomický softvér, ktorý využívajú zákazníci už 10 rokov.

Dopyt po cloudových riešeniach neustále rastie aj napriek diskusiám ohľadne ich bezpečnosti. Výkonný riaditeľ spoločnosti HOUR, Branislav Horeháj, má v smerovaní jasno: „predpokladám pokračovanie pozitívneho trendu v raste počtu zákazníkov využívajúcich cloudové riešenia a preto neustále inovujeme a prispôsobujeme sa potrebám našich zákazníkov.“

Diplom za 1. miesto Eurocloud Slovakia Award 2016 - projekt Humanet

Aj tento rok bolo súčasťou konferencie vyhlásenie výsledkov EuroCloud Slovakia Award 2016. Do súťaže sa mohla zapojiť každá spoločnosť podnikajúca na Slovensku. Spoločnosť HOUR sa zapojila hneď do 2 kategórií s projektami zameranými na cloud, čo sa jej naozaj oplatilo. Svoje prvenstvo obhájila v kategórii Najlepšia Cloudová služba pre horizontálny trh, kde prihlásila cloudové riešenie Humanet a zvíťazila aj v kategórii Najlepšia Cloudová služba pre vertikálny trh. Tu bol nominovaný systém eHuman ako súčasť riešenia 24 hodinový personálny asistent, čo je komplexné riešenie umožňujúce všetkým zamestnancom spoločnosti aktívny prístup k rôznym informáciám z oblasti personalistiky, miezd, dochádzky, vzdelávania a ďalších oblastí ľudských zdrojov. Hlavným cieľom všetkých riešení spoločnosti HOUR je najmä potreba zjednodušiť prácu a odbúrať zbytočnú byrokraciu v oblasti HR, čoho dôkazom sú obe predložené riešenia.

Hlavnými kritériami vyhodnotenia súťaže v týchto kategóriách boli najmä kvalita služby vo všeobecnosti, profesionalita a komplexnosť aplikácie, kreativita a originalita cloudovej služby, možnosť škálovania podľa požiadaviek zákazníka, schopnosti výmeny dát a reversibility dát a bezpečnosť, ochrana súkromia vo väzbe na legislatívu a požiadavky zákazníka.

Víťazi jednotlivých kategórií sú nominovaní do celoeurópskej prestížnej súťaže EuroCloud Europe Award 2016, ktorá sa bude konať už tento rok v októbri v Bukurešti.

Čo toto ocenenie znamená pre spoločnosť HOUR nám povedal riaditeľ sekcie stratégie a rozvoja Rastislav Wölcz: Ocenenie si veľmi vážime. Je pre nás zadosťučinením a potvrdením, že zameraním sa na komplexné a kvalitné cloudové riešenia v oblasti ERP sme sa vybrali správnou cestou.“

Eurocloud Slovakia Award 2016 - fotka s diplomom

foto zľava: Rastislav Neczli predseda dozornej rady O.z. EuroCloud Slovakia, Katarína Mišutková, obchodný manažér HOUR, spol. s r.o., Juraj Zelenay, prezident O.z. EuroCloud Slovakia