HOUR pomáha Detskému krízovému centru Náruč krásne sa vymaľovať

V rámci našej snahy o podporu a angažovanie sa v komunitnom živote v našom meste Žilina, sme v utorok 4.7.2023 poskytli pomoc jednej z organizácií - Detskému krízovému centru Náruč. O pomoc pri maľovaní priestorov oslovuje Krízové centrum Náruč IT firmy zo žilinského klastra ITkraj každé dva roky.

HOUR a Náruč

Detské krízové centrum Náruč je miestom, kde sa poskytuje podpora a pomoc deťom v núdzi. Jeho cieľom je zabezpečiť bezpečné a podporné prostredie pre deti, ktoré prežili traumu, zneužívanie alebo týranie. Snaží sa poskytnúť deťom príležitosť na hojenie a obnovenie ich dôvery a sebavedomia.

Keď sme sa dozvedeli o potrebe zrenovovať a vymaľovať priestory centra, bola to pre nás prirodzená príležitosť poskytnúť pomoc. V HOURe je naším cieľom podporovať tímovú spoluprácu a preto sme zorganizovali dobrovoľnícky tím z našich zamestnancov na tento projekt.

Tím HOUR maľuje v Detskom krízovom centre Náruč

Materiál na maľovanie bol zabezpečený, potrebovali len šikovné ruky a chuť do práce. Vyzbrojení farbami, štetcom a veľkou dávkou nadšenia sme sa pustili do maľovania. Spolupracovali sme s pracovníkmi centra, ktorí nám poskytli potrebné usmernenia a inšpiráciu, aby sme spoločne s ostatnými zapojenými IT firmami vytvorili priestory, ktoré budú čo najlepšie vyhovovať potrebám detí.

Sme presvedčení, že každé dieťa si zaslúži bezpečie, lásku a príležitosť na obnovenie svojho života. Preto sme otvorení spoluprácam na podobných projektoch a aktivitách aj v budúcnosti, s cieľom vytvárať pozitívne zmeny v spoločnosti. Malé gestá môžu mať veľký vplyv, a sme hrdí, že sme mohli byť súčasťou tejto skvelej iniciatívy.

V našej spoločnosti HOUR veríme v dôležitosť angažovanosti voči našej komunite a budovaní vzájomnej podpory.